42 yıllık “sahte mimar” detayları anlattı: İnşaattan anlarım, kimse şüphelenmedi

Sahte diplomayla tam 42 yıl mimarlık yapan Avni Tekinaslan, “Benim hiçbir mezuniyetim yok. Lakin inşaat işinden anlarım. O yüzden şantiyelerde kimse benden kuşku etmedi” dedi.

Antalya’da düzmece mezuniyet süreksiz dokümanı hazırlayıp kendisini Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1980 yılı mezunu olarak tanıtan Avni Tekinaslan, neredeyse yarım asır boyunca hayatını bu meslekten kazandı.

Hürriyet’e konuşan Tekinarslan, “Neden bu türlü bir şey yaptım bilmiyorum. Lakin inanın hiçbir projeye imza atmadım. Yalnızca yürütülen projeleri denetledim. Esasen o projelerde de gerçek mimarlar vardı. Aslında benim hiçbir mezuniyetim yok. Ancak inşaat işinden anlarım. Ailemin inşaat işleriyle uğraşıyordum. O yüzden şantiyelerde kimse benden kuşku etmedi. İnsan hayatına ziyan verecek hiçbir projede yer almadım. Ailem dahi diplomamın geçersiz olduğunu bilmiyordu” dedi.

Tekinarslan, “Çok üzgünüm bütün gece uyuyamadım. Herkese rezil rüsva oldum. Şu an emekliyim lakin bundan sonra ne olacak onu da bilmiyorum. Yalnızca pişmanım ve çok üzgünüm. Sanırım kullanıldım ve bir kenara atıldım. Bundan sonraki hayatımın nasıl şekilleneceğini de hiç bilmiyorum” diye konuştu.

TIKLAYIN – Antalya’da onarımlarda da misyon alan kişi düzmece mimar çıktı; soruşturma başlatıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir