Amanoslarda bin 216 personelle operasyon başlatıldı

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak, kış üslenme bölgelerini tespit etmek, geçmiş yıllarda kullandıkları mağara/sığınak/barınak alanlarını imha etmek ve bölücü terör örgütü mensuplarının hudut geçişlerini engellenmek gayesiyle, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis vilayetlerinde “Eren Abluka Sonbahar-Kış-8 (Amanoslar) Şehit J.Asb.Kd.Bçvş. Ferhat Gedik Operasyonu” başlatıldı.

Adana Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde icra edilen operasyonda; Hatay, Adana, Gaziantep, Osmaniye Kilis Vilayet Jandarma Komutanlıklarına bağlı Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Hatay, Adana, Gaziantep, Osmaniye Kilis Vilayet Emniyet Müdürlüklerine bağlı Polis Özel Harekat (PÖH) ile Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.216 işçi, 107 operasyonel tim misyon alıyor.

Operasyonun birinci iki gününde gününde; Hatay, Adana, Gaziantep, Osmaniye ve Kilis vilayetlerini kapsayan ve Amonoslar bölgesinde MİT Bölge Başkanlığı’nın istihbarat takviyesi ile gerçekleştirilen arazi araması taramasında tespit edilen 11 farklı noktada, PKK terör örgütü mensuplarına ilişkin sığınak,barınak ve depolarda;

– (3) adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği,
– (1) adet Zagros keskin nişancı tüfeği,
– (1) adet Glock tabanca,
– (1) adet otomatik av tüfeği,
– (6) adet el bombası,
– (5) adet roket mühimmatı,
– (926) adet çeşitli çap ve ebatta fişek,
– (23) adet şarjör,
– (14) adet EYP anahtarı (Alfa Fire),

– (2) adet EYP ateşleyicisi,
– (2) adet Toll serisi EYP alıcı düzenek,
– (6) adet EYP devre kartı,
– (3) adet EYP ateşleme kumandası,
– (5) adet el telsizi,
– (2) adet dürbün,
– (2) adet EYP yapında kullanılan elektronik devre kartı,
– (3) adet telsiz,
– (5) adet akü,
– (2) adet tüp,
– (1) adet güneş paneli,
– (180) adet çeşitli ebatlarda pil,
– (20) adet el feneri,
– (2) adet fotoğraf makinası,

muhtelif ölçüde hayat, sıhhat, giysi, inşaat ve kırtasiye materyalleri ele geçirildi. Ele geçirilen materyaller ve depo, sığınak ve barınaklar imha edilerek kullanılamaz hale getirildi.

Yurt içinde terörün büsbütün ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Sonbahar-Kış-8 Operasyonları, halkımızın dayanağı ile inançlı ve kararlı bir biçimde muvaffakiyet ile devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir