Bodrum cumhuriyetin ikinci yüzyılında daha estetik olacak

AjansCANKA / MUĞLA (İGFA) – Bodrum Belediye Meclis Üyesi CHP Adayı Asuman Gülsoy; 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü öncesinde, Türk bayanının Atatürk sayesinde Avrupa’dan evvel uygar ve siyasi haklarına kavuştuğuna dikkat çekerek AjansCANKA’ya yaptığı açıklamada, ”Büyük başkan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere ihtilalleri ile kazandırdığı Cumhuriyetimiz sayesinde, Cumhuriyetin aydınlık yüzü Bodrum’da belediye meclis üyesi adayı olmamı, Avrupa’dan evvel bizlere bu hakkı veren Cumhuriyetimize borçluyum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu günlerde, bayanlarımızın ve gençlerimizin siyasette daha etkin olmaları gerektiğini düşünüyorum.


BODRUM KORUNMALI YENİ YÜZYILDA DAHA ESTETİK OLMALI
18 yaşımdan beri tam 17 yıldır Cumhuriyet Halk Partisinde çeşitli kademelerinde misyon aldım. Bir çok seçim çalışmasına katıldım. Pandemi ile birlikte bir çok mahallemizin zahmetini gördüm. Kasım ayında Partimizde değişim süreci gerçekleşti. 31 Mart yerel seçimleri için bir çok genç ve bayan arkadaşımız Belediye Lider adayı yahut Meclis üyesi adayı oldu. Bodrum Belediye Liderimiz Ahmet Aras, Muğla Büyükşehir Belediye Lider adayı oldu. Bodruma genç ve siyasi geçmişi ter pak bir Lider Adayımız açıklandı. Mimar Tamer Mandalinci.
Mandalinci liderimizin geçmiş devir Belediye Meclis üyeliği yapması bir avantajdır. Geçmişte yaşanan iletişimsizliklerin, bu periyotta olmayacağını düşünüyorum. Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve Bodrum Belediyemiz birlik ve beraberlik içerisinde hoş hizmetler yapacaktır. 1 Nisan’da misyona geldikten sonra; projelerimizi ve hazırladığımız çözüm önerilerini, önce parti kümemize ve sonra Belediye Meclisimize sunacağız. Bodrum’un Geleceği tasarlayacak, Bodrum’un yeni yüzüne estetik katacağız.
Cumhuriyet Halk Partisi Belediyecilik anlayışı olarak; Cumhuriyetimizi, Atatürk unsur ve ihtilallerini ikinci yüzyıla taşırken, Bodrum’u da her tarafıyla koruyarak çağdaş, ranta kurban olmamış bir turizm kenti olarak yaşatacağız. Bodrum tabiatı, mimari yapısıyla, denizi ve koyları ile dünyanın göz bebeğidir. “ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir