FETÖ’nün ‘ev ağabeyine’ 23 yıla kadar hapis istemi

Adana’da, savcılık tarafından hakkında isimli denetim önlemi uygulanan tutuksuz K.K. için yürütülen soruşturma tamamlandı.

FETÖ’nün “ev ağabeyi” olduğu argüman sanık için “silahlı terör örgütüne üye olmak”tan 15 yıla kadar, “kamu kurum ve kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık kabahatine yardım etme”den de 8 yıla kadar mahpus cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

“SINAVDAKİ SORULARLA, KİTAPÇIKTAKİ SORULARIN BİREBİR OLDUĞUNU GÖRDÜM”

İddianamede, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen şahit F.E’nin tabirlerine yer verildi.

K.K. ile örgüte ilişkin birebir meskende sohbet toplantılarına kaldıklarını belirten şahit, “Niğde’de örgüte ilişkin konutta Polis Koleji imtihanlarına hazırlandım. İmtihana yaklaşık bir hafta kaldığında ‘ev ağabeyi’ olduğunu bildiğim K.K. bize kitapçık halinde 150 tane imtihan sorusu getirdi. İmtihanda çıkan sorularla bu kitapçıktaki soruların tıpkı olduğunu gördüm” tabirini kullandı.

İddianamede, FETÖ’ye ilişkin konutlarda kaldığı anlatılan K.K’nin örgüt üyeliğinden hakkında süreç yapılan bireylerle irtibatının belirlendiği bilgisine yer verildi.

Sanığın, “mahrem imam”ların talimatıyla FETÖ içerisinde “ev ağabeyliği” yaptığı ve örgütsel sohbet toplantıları düzenlediği, 2009’daki Polis Koleji imtihan sorularını örgüt üyelerine verdiği ve sınavı kazanan öğrencilerin takibini yaptığı belirtilen iddianamede, K.K’nin “silahlı terör örgütüne üye olma” ve “kamu kurum ve kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık hatasına yardım etme” kabahatlerinden 23 yıla kadar mahpus cezasına çarptırılması istendi.

K.K, iddianamedeki sözünde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir