Güney Kore’yi Karıştıran Paylaşımlar: “Dedem Katil, Babam Kara Paracı”

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Chun Doo-hwan’ın torunu Chun Woo-won, Instagram hesabından bir dizi görüntü paylaşarak dedesinin ‘katil ve suçlu’, baba ve üvey annesinin ‘kara para’ akladığını söyledi. 

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Chun Doo-hwan’ın torunu Chun Woo-won, Instagram hesabından bir dizi görüntü paylaşarak dedesinin “katil ve suçlu” olduğunu söyledi.

Kaydettiği görüntülerle ailesinin işlediği kabahatlere ışık tutmak istediğini söyleyen Chun, ‘Dedemin bir katil olduğunu düşünüyorum. O ülkesini savunan bir kahraman değil, daha çok bir suçlu’ dedi.

Ailesinin ‘kara para’ harcadığını söyleyen torun Chun, ‘Babam ve üvey annem hayatlarını devam ettirmek için kaynağı belgisiz kara harcıyor. Babam ayrıyeten Güney Kore’deki cürümlerini gizlemek ve ABD vatandaşlığı alabilmek için geçersiz evrak düzenledi. Onlara Hristiyan bir vaiz olduğunu söyledi’ diye konuştu.

Paylaştığı görüntüler yüzbinlerce kere izlenen Chun, amcasının Napa Vadisi’nde bir şarap imalathanesi işlettiğini hatırlatarak, “Şaraphane işi astronomik paraları olmayan birinin yapabileceği bir iş değil. Kara para kokuyor” dedi.

Chun Woo-won kimliğini kanıtlamak için ehliyetini, Kore oturum evraklarını ve çocukluğunda dedesiyle çekilmiş fotoğraflarını paylaştı. 

1996 doğumlu Chun Woo-won, hayatını günahlardan ve acıdan arındırmak istediğini belirterek, ailesinin muhtemelen kendisinin akıl sıhhatinin bozuk olduğunu söyleyeceklerini belirtti. Chun, 2022’de depresyon, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite tanısı aldığını lakin ortadan geçen müddette tedavi olduğunu söyledi.

Chun ayrıyeten uyuşturucu cürmü yahut cinsel hata işlediğini öne sürdüğü tanıdıklarının isim, fotoğraf ve toplumsal medya hesaplarını da paylaştı. Chun’un paylaşımlarından kimileri daha sonra silindi.

Baba Chun: “Oğlum hasta, ona göz kulak olamamak benim hatam”

Güney Kore’de gündem yaratan paylaşımların akabinde Chosun Ilbo gazetesine konuşan baba Chun Jae-yong, oğluna akıl hastalığı teşhisi konduğunu ve ona göz kulak olamamanın kendi yanılgısı olduğunu söyledi.

Oğlunun derin bir depresyon içerisinde olduğunu söyleyen baba Chun, 27 yaşındaki Woo-won’un pazartesi günü ansızın değişene kadar güzel durumda olduğunu belirtti. Baba Chun, oğlunun pazartesiden sonra kendisini ‘şeytan’ diye tanımladığını söz etti.

Chun Jae-yong, ayrıyeten Instagram’da oğlu tarafından ismi paylaşılan şahıslardan özür dilemek istediğini söyledi.

Kaynak: indyturk.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir