Katar isyan bayrağını çekti! “Bu muameleyi kimse görmedi”

Katar Buyruğu Pir Tamim bin Hamad al-Thani ülkesinin bu yılki Dünya Kupası’na mesken sahipliği yapmasına yönelik ‘benzeri görülmemiş bir kampanya’ yapıldığını belirtti. Öfkesini muhakkak eden Katar Buyruğu, başka hiçbir mesken sahibi ülkenin birebir seviyede bir incelemeyle karşılaşmadığını söyledi.

FIFA, 2010 yılında Dünya Kupası’nı Katar’a verdi ve tarihten beri 20 Kasım’da başlayacak olan turnuvanın hazırlıklarına on milyarlarca dolar harcadı.

Lakin güç zengini Körfez devleti, yabancı çalışanlara muamelesi, LGBT ve kadın hakları konusundaki zayıf sicili nedeniyle daima incelemeyle karşı karşıya kaldı.

Katar Buyruğu: “Böyle bir muameleyi öteki kimse görmedi”

Buyruk Pir Tamim bin Hamad al-Thani yaptığı konuşmada, “Dünya Kupası’na mesken sahipliği yapma onurunu kazandığımızdan beri Katar, hiçbir konut sahibi ülkenin karşılaşmadığı eşi görülmemiş bir kampanyaya maruz kaldı.” dedi.

Katar Emiri, Katar yasama kuruluna yaptığı açıklamada, “Başlangıçta mevzuyu düzgün niyetle ele aldık ve hatta kimi tenkitlerin olumlu ve faydalı olduğunu düşündük, bu da kendimizin geliştirilmesi gereken istikametlerini geliştirmemize yardımcı oldu” dedi.

Lakin Tamim bin Hamad al-Thani kısa müddet sonra kampanyanın devam ettiğini, genişlediğini ve ikili standart içerdiğini farkettiklerini söyledi.

Gianni Infantino: “Gelmiş geçmiş en güzel turnuva olacak”

Güç zengini Katar, Arap dünyasındaki birinci Dünya Kupası için hiçbir masraftan kaçınmadı ve ülkenin kalıcı bir mirasa sahip olacağına kelam verdi.

FIFA başkanı Gianni Infantino, bir Arap ülkesinde birinci olan ve en az bir milyon yabancı taraftar çekmesi beklenen Katar Dünya Kupası’nın ‘gelmiş geçmiş en yeterli turnuva’ olacağını söyledi.

FIFA: “Gökkuşağı bayraklarına müsaade verilecek”

FIFA, stadyumlarda ve etrafında LGBT gökkuşağı bayraklarına müsaade verileceğini söyledi.

İngiltere Ulusal Ekibi’nin kaptanlarından Harry Kane, Dünya Kupası maçlarında eşcinsel hak kaygılarını vurgulamak için ‘OneLove’ kol bantları takacaklarını söyledi.

Zinedine Zidane: “Artık futbola odaklanmalıyız”

Bu ortada, Fransız efsanesi Zinedine Zidane turnuvayı boykot davetlerinin son bulmasını, yaklaşan Dünya Kupası’nda tartışmaları unutup futbola odaklanma vaktinin geldiğini söyledi.

Fransa’nın kendi topraklarında 1998 Dünya Kupası’nda zafere ulaşmasına yardımcı olan Zidane, Katar’ın turnuvayı düzenlemek için yaptığı teklifin elçisiydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir