Netflix’in 4,56 milyon dolar ödüllü ‘Squid Game’ yarışmasına başvurular açıldı

Dijital yayın platformu Netflix, Hwang Dong-hyuk tarafından hazırlanan Güney Kore dizisi ‘Squid Game’in 4,56 milyon dolarlık müsabakası “Squid Game: The Challenge” için müracaatların açıldığını duyurdu. 456 kişinin iştirakiyle başlayacak olan yarışın fragmanı da yayınlandı.

İNGİLİZCE KAİDESİ ARANIYOR

Kayıp Rıhtım’ın aktardığı habere göre, müsabakadaki oyunlar, özgün dizideki oyunlardan ilham alacak ve her biri maharet, dayanıklılık, sürat ve stratejiyi test etmek için tasarlanmış kimi yeni eklemelere sahip olacak. 21 yaş ve üstü herkesin katılabildiği müsabakada İngilizce konuşabilme kuralı da isteniyor.

‘ŞİMDİYE KADARKİ EN BÜYÜK YARIŞMA’

Netflix, “Squid Game: The Challenge” isimli yarışmasını “şimdiye kadarki en büyük yarışma” formunda tanımladı. 456 kişinin katılacağı lakin yalnızca bir kişinin 4,56 milyon dolar kazanacağı yarıştaki bu ödül, televizyon tarihindeki en büyük nakit ödül manasına geliyor.

BAŞVURU NEREDEN YAPILIYOR?

Yarışmaya katılmak için SquidGameCasting.com adresi üzerinden müracaat yapılabilecek. Müsabaka çekimlerinin 2023’ün başlarında farklı ülkelerde yapılması ve en az bir ay sürmesi bekleniyor.

İlk sefer geçen yılın eylül ayında Netflix üzerinden yayınlanan Güney Kore dizisi ‘Squid Game’, yayına girdiği birinci 28 günde 111 milyon kullanıcıya erişti. Üretim, 21 milyon dolarlık çekim maliyetine karşılık 891.1 milyon dolarlık bir çıkar elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir