‘Oyunuzu bize verirseniz Allah mahşerde hesap sormaz’ demişti! AKP’li Gülpınar istifa mı etti?

Şanlıurfa’da siyaset kulislerini hareketlendiren bir istifa teziyle çalkalandı. Teze nazaran AKP Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, partideki misyonundan istifa etti.

Avrupa Birliği Ahenk Komitesi Lideri da olan Gülpınar, mahallî Bizim Haber Ajansı’nın (BİHA) haberine nazaran, istifa dilekçesini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’a iletti. Haberde, Gülpınar’ın dilekçesinin AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a iletildği, fakat Erdoğan’ın yurtdışında bulunması nedeniyle dilekçenin bekletildiği öne sürüldü.

İddiaların gündem oluşturması üzerine Gülpınar kısa bir açıklama yaptı. Şanlıurfa Tanıtım Günleri kapsamında Ankara’da bulunan Gülpınar, gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine “böyle bir istifa dilekçesinin sözkonusu olmadığını” söyledi.

‘MAHŞER’LE OY İSTEMİŞTİ

AKP Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, partisine oy isterken sarfettiği “mahşerde size hesap sorulmayacak” biçimindeki kelamlarıyla hatırlanıyor. Gülpınar, 2019 yılında, Şanlıurfa’daki seçim ofisi açılışında yaptığı o konuşmasında şu sözleri kullanmıştı:

“Allah sizden emaneti ehline vermenizi emrediyor, bu buyruk hepimiz için geçerli, yalnızca yöneticiler için değil, herkes için halk için de geçerlidir. Halk emaneti nasıl verir? Sandığın başına sarfiyat, oyunu atar ve emanetini verir. Allah size bir emanet veriyorsa, bunun hesabını soracak demektir. Vicdan rahatlığıyla size diyorum ki, yarın inşallah mahşerde Allah’ın karşısına çıktığınız vakit, o emaneti bize verdiğinizden ötürü, size inşallah hiçbir hesap sormayacak.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir