Şampiyonlar Ligi kupası İstanbul’da

UEFA Şampiyonlar Ligi finali 10 Haziran Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak. Final müsabakası öncesinde Avrupa’nın kulüpler seviyesindeki en büyük kupası İstanbul’a getirildi. Şampiyonlar Ligi kupası, yarın akşam saatlerine kadar İstanbul’da bulunan bir alışveriş merkezinde sporseverlerin ziyaretine açık olacak.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’ndaki finalde kazanan ekibe verilecek kupa 7,5 kilo tartısında, 73,5 santimetre uzunluğunda ve gümüş renginde. Kupa toplamda 68’inci sefer, İstanbul’da ise 2’nci sefer havaya kalkacak.

İstanbul’un mesken sahipliği yapacağı final öncesinde yarı final gayretleri mayıs ayının ikinci haftasında başlayacak. Yarı finallerin birinci maçında Real Madrid 9 Mayıs Salı günü alanında Manchester City’i konuk edecek. Öte yandan 2004-2005 döneminde Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan finalde Liverpool’a mağlup olan Milan 10 Mayıs Çarşamba günü Inter’in konuğu olacak. Yarı finallerin ikinci maçları ise 16, 17 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Eşleşmeler nedeniyle bir İtalyan ekibinin yeniden İstanbul’daki finale gelmesi kesin.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 18 yıl sonra final maçına mesken sahipliği yapacak. 2004-2005 döneminde Liverpool ile Milan ortasında oynanan final karşılaşmasına konut sahipliği yapan İstanbul, 2020-21 döneminde yeniden konut sahibi olmuştu. Lakin korona virüsü pandemisi nedeniyle final İstanbul’dan alınmış ve Porto’ya verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir