Sarıgül’den aday açıklaması: Davutoğlu’nun sözlerinin üzerinde durmak gerekir

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir küme hükümlü yakını ile birlikte Nevşehir E Tipi Kapalı İnfaz Kurumu önünde basın açıklaması yaptı.

Sarıgül, 9 Nisan’dan itibaren cezaevleri önünden af daveti yaptığını belirterek, “Şu anda 81’inci cezaevinin önündeyim. Pandemi şartları münasebetiyle çeklerini senetlerini ödeyemeyen binlerce esnafımız oldu. Maalesef bir el gençlerimize ulaştı ve gençlerimize bulaştı. Binlerce gencimiz uyuşturucu batağı ile karşı karşıya kaldı. Çeşitli nedenlerle 285 binin üzerinde baht mahkumu cezaevlerinde şu anda toplumsal barış affını ve kardeşlik hukuku affını beklemekte. Türkiye Değişim Partisi olarak af davetimiz siyasi bir davet değil, muhakkak ve katiyetle vicdani bir davet olarak yineliyoruz. Nevşehir Cezaevi’nin önünden vicdanlı devletime, merhametli devletime, şefkatli devletime, adaletli devletime sesleniyorum. Şu anda babaları, anneleri cezaevinde olan binlerce çocuğumuz var. Anne ve babalarına hasret. Anneler, babalar ve çocuklar için affet” diye konuştu.

‘DAVUTOĞLUNUN KELAMLARININ ÜZERİNDE DURMAK GEREKİR’

Bir gazetecinin Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlunun  ‘6’lı masada gerekirse 2 aday çıkartılabilir’ kelamlarını sorması üzerine Sarıgül, “Sayın Ahmet Davutoğlu dışişleri bakanlığı yapmış, başbakanlık yapmış,  diplomasiyi son derece yeterli bilen ve diplomatik konuşmaları son derece güzel bilen tecrübeli bir siyaset adamıdır. Aylardan beri masanın etrafında oturan, başbakanlık yapmış olan tecrübeli bir siyaset adamının ‘ikinci bir aday çıkartabiliriz’ konuşması son derece manidardır, üzerinde durmak gerekir” cevabını verdi.

‘BELEDİYE LİDERLERİNİN YERİ ŞANTİYELERDİR’

TDP Genel Başkanı Sarıgül, bir gazetecinin İçişleri Bakanlığınca İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yürütülen soruşturmalara ait sorusu üzerine de, “Belediye liderlerinin yeri şantiyelerdir, kentin hoşluğudur, sanattır, çevredir, tabiatta yaşayan canlılar ile buluşmaktır. Belediye liderlerini bırakalım periyotlarını tamamlasınlar. O devirlerinin sonunda da millet kararını versin. Özellikle içişleri bakanlığı geleneklerinde bir içişleri bakanının belediye liderleri ile çok fazla uğraşması, bizim devlet geleneklerinde yoktur. TDP olarak belediye liderlerini adliye koridorlarında değil, şantiyelerde görmek istiyoruz” sözlerini kullandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir