Selçuk Bayraktar siyasete girdi: Kılıçdaroğlu ve Babacan’a yanıt verdi

7. Teknofest Atatürk Havalimanı’nda başladı. Baykar Yönetim Kurulu Lideri Selçuk Bayraktar açılışta açıklamalarda bulundu. Bayraktar, “Teknofest’in her yıl büyümesi bir tercih değil, zorunluluktur. Dokunacağız dedikleri tüm ulusal platformlarımıza yalnızca aziz milletimizin evlatları dokunabilir. Bu uçaklara yalnızca tam bağımsız Türkiye hayaliyle yanıp tutuşan o çocuklar dokunabilir. Dünya takdir ederken içeride köstebek olanlar var” tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’yla ilgili kelamlarına de gönderme yapan Bayraktar, “Bu meydan (Atatürk Havalimanı) geleceğini yabancı şirketlerin güdümünde görenlerin değil Türk istiklâlini Türk gençlerinde görenlerin meydanıdır” dedi. Bayraktar’ın açıklamaları şöyle:

TAKOZ OLMAK İSTEYENLERLE KARŞILAŞIYORUZ: Daha evvel de anlatmıştım, en ileri teknolojiye sahip İHA ya da uçağı da yapsanız, önüne konulacak tahta plastik takoz uçmasına pürüz olur. SİHA’larımızı geliştirirken de kurduğumuz T3 Vakfı’nda çalışırken de takoz koymak isteyenlerle karşılaştık, hala da müsabakaya devam ediyor. Dünya yaptığımız işleri takdir ederken içeriden köstek olmaya takoz koymaya niyetlenenler var. Ne dediler, dokunacaklarmış. Bir kere de buradan söyleyeyim, dokunacağız dediği tüm ulusal platformlarımıza yalnızca sizler dokunabilirsiniz.

Bu uçaklara sırf tam bağımsız Türkiye hayaliyle yanıp tutuşan o hoş çocuklar dokunabilir. O hoş çocuklar ki uçan kanatlarla ülkemizi semaların da ötesine taşıyacaklar.

Bu meydanın tek bir maksadı var, o da ülkemizin dost ve kardeş coğrafyalarımızın tam bağımsız ve müreffeh yarınları için ulusal teknoloji atağı vizyonunu gerçekleştirmektir. Bu meydan Türkiye’nin istikbalini yabancı şirketlerde değil Türk gençlerinde görenlerin meydanıdır.

Gerektiğinde ulusal teknoloji atılımını Hz. Musa’nın annesinin bebeği ırmağa bırakması üzere global şer güçleri ve tuzaklarına karşı yerin göğün vaktin yerin yazgının ve suyun akışının yargıcına sonra da sizlere milletimize emanet etmeyi biliriz.

BU TOPRAKLARDA KONUK DEĞİL, MESKEN SAHİBİYİZ: Her bir karışı şehit kanı ile sulanmış, geldikleri üzere masraflar sözündeki inancın adresi bu topraklar. Biz buradan hiçbir yere bir adım dahi öteye gidecek değiliz. Biz bu topraklarda konuk değil mesken sahibiyiz. Bu toprakların kapılarını bize kapatmaya niyetlenen varsa hatırlatalım, mesken sahibinin üzerine kapıyı kapattığını zanneden kendisi dışarıda kalır. Biz buradayız, burada olacağız ay yıldızlı bayrağın altında uğraşımızı sürdüreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir