Son Dakika: Fenerbahçe’den transferde iki bomba daha! Mario Branco bizzat gitti…

Her bölgeye nokta atışı transferler yapmak isteyen Fenerbahçe’de yeni sportif yönetici Mario Branco vazifesine süratli başladı. Portekizli futbol adamı, son Avrupa çıkarmasından Becao ve Livakovic’in işini bitirip, Dusan Tadic’i yanına alarak dönmüştü.

Fanatik’in haberine nazaran; Avrupa’nın büyük liglerinde değerli ilişkileri bulunan Branco’nun yeni adresi İngiltere oldu. 47 yaşındaki sportif yöneticinin bu seferki amaçları Wilfried Zaha ve Yves Bissouma…

ZAHA İÇİN SON GİRİŞİM

Fenerbahçe, Zaha için birinci teması mayıs ayında kurmuş, ağabeyi Herve Zaha 18 Mayıs’taki Trabzonspor maçını izlemeye gelmişti. Ortadan geçen 2 aya karşın Fildişi Kıyılı yıldız bir türlü kararını veremedi.

Suudi Arabistan’dan gelen teklifleri geri çeviren deneyimli atak oyuncusunun önünde şu anda üç seçenek var: Crystal Palace ile yeni kontrat imzalamak ya da Fenerbahçe ile Lazio’dan birinin teklifini kabul etmek.

Zaha’nın süreci daima uzatmasına karşın lider Ali Koç, çok istediği bu transferden vazgeçmedi. Branco, başarılı oyuncu için son teşebbüsü yapıp işi bitirmeye çalışacak.

NDOMBELE DE GÜNDEME GELEBİLİR

Portekizli sportif yöneticinin İngiltere’deki öbür durağı ise Tottenham Kulübü olacak. Londra temsilcisinin orta alandaki yıldızı Yves Bissouma, Sarı-Lacivertliler’in 1 numaralı gayesi pozisyonunda.

Fenerbahçe, Tottenham’da bir türlü bekleneni veremeyen 26 yaşındaki oyuncuyu satın alma opsiyonuyla dönem sonuna kadar kiralamak istiyor. Bissouma, ayrılmaya sıcak bakıyor. İngiliz grubunun önceliği ise futbolcuyu satmak.

Ancak Mario Branco, Tottenham’ı kiralık mutabakata ikna etmeye çalışacak. Bu görüşmede ayrıyeten Tottenham’ın öteki yıldızı Tanguy NDOMBELE’nin kuralları da gündeme gelebilir.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir