Yunan basınının “Türkiye” yalanı ortaya çıktı: Kendi vatandaşları yalanladı

Dünyayı ayağa kaldıran İstiklal Caddesi’ndeki hain saldırı Yunanistan’ın gündemini de hayli meşgul ediyor. Dün bir Yunan gazetesinde Anna Depola isimli bir Yunan bayanın akın sırasında yaralandığı; Türkiye’nin tedavi için Depola’dan para istediği ve makus muamele gördüğü tez edilmişti.

Skandal haber sonrası Yunanistan’a tedavi için giden Depola ise kelam konusu savları resmen yalanladı. “Türk tabipler bana çok âlâ baktı” diyen Depola’nın kelamlarını ise tekrar Türkiye’ye iftira atan gazetenin manşete taşıması dikkat çekti.

Pazar günü meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan İstiklal Caddesi’ndeki bombalı taarruzda 6 kişi hayatını yitirdi, pek çok insan ise yaralandı. Hücum dünya gündemini de epey meşgul ederken dün Yunan gazetesi Proto Thema’da skandal sözlere yer verildi.

Gazete, dün yaptığı haberinde atak sırasında yaralanan 39 yaşındaki Anna Depola’nın Türkiye’de bakılmadığını argüman etti. “Türkler yaralı Yunan bayanın hastaneye kaldırılması için para istiyor” isimli haberinde Depola’nın babasının şikayette bulunacağını tabir etti.

Normalde 39 yaşında olan Depola’nın 26 yaşında olduğundan bahsedilen haberde babanın “Kızımın durumu epeyce makûs. Aldığı yaralar ve bacağındaki yara nedeniyle şokta” dendiği söz edildi.

Kızın ailesinin avukatı ise yaptığı açıklamada “Türkiye’de terör mağduru olarak hakların ne olduğunu göreceğiz” tabirlerine yer verdi.

Bugün ise birebir gazete Selanik’e nakledilen Depola’nın açıklamalarına yer verdi. Depola’nın dünkü savları yalanlayan tabirleri ise Yunan basınının iftiralarını gözler önüne serdi.

Anne ve babasına kavuştuğu için duygusal anlar yaşayan bayan Türk tabiplerin kendisine çok uygun baktığına vurgu yaptı. Depola babasının da argümanlarının bilakis yaralarının çok küçük olduğunu söz ederek, “Benimkinden çok daha önemli olaylar oldu. Bacağımdaki yara hiçbir şey” dedi.

O gün yaşanan kayıplar nedeniyle çok üzgün olduğunu söz eden Depola, “Gördüğünüz üzere gülümsüyorum ve memnunum. Yalnızca arkadaşlarıma veda etmek zordu. Ölen yetişkinler ve çocuklara çok üzülüyorum” kelamlarına yer verdi. Depola ayrıyeten tedavisinin akabinde İstanbul’a döneceğini belirtti.

Depola’nın annesi ise çocuğunun hayatta olmasından ötürü çok memnun olduğu söyledi. Çocuklarının Konsolosluk’tan aradığını ve ağlayarak “Baba hastanedeyim, patlama olduğu sırada İstiklal’deydim” kelamlarını duyan aile hayli panik yaptığını lisana getirdi.

Ancak burada da çelişkili tabirler dikkat çekti. Dün kızının Türkiye’de uygun muamele görmediğini sav eden baba Fotis Depola, yeni açıklamalarında ise “Kızım hastanede çok uygun tedavi gördü. Biz buraya gelmesini ve Yunan hekimlerin bakmasını istedik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir