Kristal Kar ile hız buluşması

KARS (İGFA) – Kars Valiliği, Kars Belediyesi, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi takviyeleri ile Duja Hotels, VST Tour, ICRYPEX, Spor Toto, Remed Assistance, Salados, Power App ve Fora Araç Takip sponsorluğunda organize edilen ralliye, 26 araç ve 52 sportmen katıldı.

3 gün boyunca kar ve buz kaplı tabanda koşulan rallide, Parkur Racing’den 18 yaşındaki Kerem Kazaz, Litvanyalı copilotu Andris Malnieks ile birinciliğin sahibi oldu.

Aynı vakitte Sınıf 2 ve genç pilotlar birincisi olan Kazaz’ın 24 saniye arkasında Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ikinci olurken, Red Bull atleti Türkkan Sınıf 3 birinciliğini de elde etti. GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir-Kutay Ertuğrul’un üçüncü sırada yer aldığı rallide, dereceye giren atletlerin mükafatları Kars Valisi Ziya Polat, Kars Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Kars Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Fatih Cemal Kiper, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar, Kars Gençlik Spor Vilayet Müdürü Ayhan Yüreğir ve sponsor firma yetkililerinin iştirakiyle Duja Chalet önünde düzenlenen merasimle verildi.

SARIKAMIŞ MARKA BEDELİ YÜKSELİŞTE

Kars Valisi Ziya Polat, yarışı izlemeye gelen halk ile buluştuğu seyirci noktasında, Kars ve Sarıkamış’ın marka bedelinin her geçen gün arttığını, uzun müddetten sonra tekrar araba sporlarının Sarıkamış’a gelmesinden memnunluk duyduğunu söylerek, milletlerarası tertipler için çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

Sarıkamış Rallisi sponsorlarından VST tour Genel Müdürü Volkan Gökay, spor ile turizmin bir ortada olmasının her vakit bölgeye katkısının büyük olduğunu ve sportif sponsorluklarına devam edeceklerini lisana getirdi. Tertibin bir öteki sponsoru Duja Hotels’in CEO’su Şahin Seval ise bu tertip bölge tanıtımı için çok kıymetli olduğunu ve bu sponsorluklara çok değer verdiklerinin altını çizdi. Seval, Rally Bodrum’un da sponsoru olan Duja Hotels’in, bu dönem da Bodrum’da araba sporları tutkunlarını konuk edeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir